Kwasy humusowe

zobacz

Mikoryza

zobacz

Kim jesteśmy?

Formalnie przynależymy do CarboHortu, renomowanej firmy specjalizującej się w naturalnych produktach użyźniających glebę, wykonanych z miękkiego węgla brunatnego.

Nasza historia zaczyna się od grupy pasjonatów ogrodniczych, pochodzących na co dzień z segmentu profesjonalnego wspomnianej firmy, która pewnego dnia zadała sobie pytanie: dlaczego by nie przenieść sporej części tej „tajemnej’ wiedzy od profesjonalistów do mniejszych amatorskich ogrodów?

Zazwyczaj wiedza ta jest szerzej nieznana, zbyt złożona, a czasem po prostu niedostępna, ale z drugiej strony dlaczego nie mielibyśmy tego zmienić? W końcu dużo jeździmy, doradzamy producentom, konsultujemy się z nimi, wiemy co u nich działa a co nie oraz co ewentualnie moglibyśmy wykluczyć z uprawy a co zastąpić…

… i w ten oto sposób, z połączenia miłości do przyrody i zainteresowania naturalnymi środkami do uprawy roślin, powstał ecogarden, portal w którym wspólnie z Wami będziemy tworzyć oazy zieleni i wiedzy o skutecznych uprawach ekologicznych w skali mikro; przystępnych, dostępnych dla każdego.

Chcemy dzielić się z Wami naszym zróżnicowanym doświadczeniem i innowacyjnymi rozwiązaniami, które zdobyliśmy podczas wielu lat współpracy z profesjonalnymi producentami w dziedzinie rolnictwa i ogrodnictwa.

Będziemy proponować nasze praktyczne rady, wskazówki, różne techniki uprawy nie tylko osobom doświadczonym, ale również tym, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Chcemy być Waszym pomocnikiem w tworzeniu zdrowych, pięknych, naturalnych ogrodów, z których będziecie naprawdę dumni.

Nasza misja

Naszym głównym celem jest rozpowszechnianie wiedzy o uprawach zrównoważonych oraz ekologicznych.

Dzięki naszemu profesjonalnemu doświadczeniu, mamy możliwość zaprezentowania Wam czasem skomplikowanych – na pierwszy rzut oka – technologii uprawy, dostępnych szerzej wyłącznie specjalistom… i przy okazji trochę Was zainspirować i wesprzeć, abyście mogli zacząć lub rozwijać swoją przygodę z ogrodnictwem zrównoważonym, niezależnie od Waszego stopnia wtajemniczenia.

Chcemy też pomóc Wam w wyborze dobrych i sprawdzonych produktów, żebyście nie musieli spędzać wielu godzin na przeszukiwanie internetu, a później sprawdzanie ich w Waszych ogrodach.

Pomożemy Wam zaoszczędzić w ten sposób czas, zasoby i energię, ale też być może uniknąć frustracji związanej z próbami i błędami takich wdrożeń.

Jesteśmy tu właśnie po to, abyście mogli cieszyć się udanymi i efektownymi ogrodami, bez konieczności poświęcania wielu godzin na szukanie rozproszonej po sieci wiedzy i samodzielne badanie produktów.

Nasza filozofia

Ekologia: Dbamy o środowisko i dążymy do minimalizowania wpływu naszych działań na planetę. Chcemy pokazać, że profesjonalne rozwiązania mogą być dostępne i stosowane w każdym ogrodzie, bez względu na jego rozmiar.

Zdrowy styl życia: Wierzymy, że zdrowe jedzenie z własnego ogrodu jest kluczowe dla dobrego samopoczucia. Dlatego promujemy uprawy naturalne i bez chemii. Ma być skutecznie, naturalnie, smacznie i zdrowo.

Wiedza i Edukacja: Na naszych kanałach spokojnie możecie się uczyć i dzielić wiedzą z innymi – również tą bardziej zaawansowaną. Chcemy pomagać w rozwoju umiejętności ogrodniczych niezależnie od poziomu zaawansowania, dlatego komentujcie wszystko co robimy, podważajcie, pomagajcie sobie nawzajem do woli.

Wspólnota: Tworzymy przyjazne i wspierające środowisko dla wszystkich miłośników ogrodnictwa. My będziemy dzielić się z Wami naszymi doświadczeniami, ale też liczymy, że i Wy podzielicie się z nami swoją wiedzą i osiągnięciami z terenu. W końcu razem osiągniemy więcej!

Porady i wskazówki: Dzielimy się z Wami również tymi bardziej zaawansowanymi technikami i poradami na dedykowanym temu celowi blogu, aby pomóc Wam w zrozumieniu niezwykle złożonego świata gleby, roślin – ogólnie rzecz biorąc upraw.

Czym kierujemy się przy wyborze produktów do ecogarden?

Oczywiście stawiamy na uprawy zrównoważone i ekologiczne, w związku z czym pomożemy Wam w doborze jak najlepszych, naturalnych i bezpiecznych produktów do Waszych domów i ogrodów.

  • Po pierwsze i najważniejsze, nie rozdrabniamy się na ilość oferowanych produktów, czyli tzw. mydło i powidło, ale stawiamy na jakość i ofertę skrojoną na miarę. Tworzymy jednolitą, spójną technologię, która będzie ze sobą współgrała (jak zgrana orkiestra😊) i w konsekwencji pozytywnie oddziaływała na poszczególne aspekty życia w Waszym ogrodzie. Dobieramy tylko wąską, wyselekcjonowaną grupę produktów, będącą w stanie faktycznie zrobić różnicę w Waszych uprawach. Dodamy tylko, że inne produkty dostępne na rynku na pewno też są świetne, ale my wybraliśmy akurat te.
  • Chcemy tak dobierać produkty, by w Waszych ogrodach wręcz tętniło szeroko pojęte życie biologiczne. Nie chodzi nam o to, aby na umór stosować nawozy mineralne i środki ochrony roślin, które w krótkim terminie może i dadzą efekt, ale w dłuższym zwyczajnie upośledzają naturalne mechanizmy funkcjonowania środowiska naturalnego, ale żeby w pełni świadomie i odpowiedzialnie podchodzić do wszystkich zasobów naturalnych w naszym najbliższym otoczeniu – do gleby, wody, potrzeb roślin, życia mikrobiologicznego, owadów itd.
  • W pierwszej kolejności dobieramy produkty sprawdzone, organiczne, naturalne, pochodzące przede wszystkim od polskich producentów, nie od dystrybutorów zagranicznych produktów (wolimy bezpośrednio rozmawiać z osobami, które wiedzą co produkują oraz jaka technologia kryje się za ich produktem… ale też co nasze – Polskie, to nasze 😊).
  • Sprzedajemy produkty, których przeważnie nie znajdziecie na sklepowych półkach sklepów ogrodniczych i supermarketów. Nie są to co prawda najpopularniejsze produkty i nie zawsze mają najładniejsze etykiety, ale za to z całą pewnością są wyjątkowe i pochodzą od ludzi, którzy są świetnymi specjalistami w swoim fachu, pełnymi pasji i zaangażowania. Podobnie zresztą jak i my 😉.
  • Nie znajdziecie u nas typowych środków nawozowych. Jesteśmy zdania, że zanim zaczniemy suplementować glebę i rośliny w pierwiastki pochodzenia mineralnego (i do tego chemicznego) na samym początku powinniśmy skoncentrować się na uruchomieniu wszelkich mechanizmów biologicznych (jak choćby zbudowanie prawidłowej równowagi biologiczno-chemicznej w glebie), które w efekcie przyczynią się do stymulacji naturalnych procesów plonotwórczych roślin.

Dołącz do nas, niezależnie od tego, czy zajmujesz się ogrodnictwem od wielu lat i masz do czynienia z dużym, imponującym ogrodem, czy też dopiero zaczynasz swoją przygodę z roślinami w małym ogródku na balkonie.

Jeśli masz pytania, sugestie lub chciałbyś się do nas przyłączyć, skontaktuj się z nami.

Jesteśmy tu przede wszystkim dla Was 😊